Klimatyzacja wyparna

KLIMATYZACJA NATURALNA  =  100% ŚWIEŻEGO POWIETRZA

Klimatyzacja dużych pomieszczeń powinna charakteryzować się nie tylko dużą wydajnością, lecz także energooszczędnością i łatwością obsługi. Ma to znaczenie zarówno w halach produkcyjnych i magazynach, jak i pomieszczeniach komercyjnych przeznaczonych dla dużej liczby osób (kina, sklepy wielkopowierzchniowe).
Rozważając konkretne rozwiązania warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę samych urządzeń, ale również koszty ich eksploatacji. Istotne znaczenie ma również bezawaryjność i wydajność branych pod uwagę urządzeń i systemów klimatyzacyjnych.
W kontekście powyższych uwag, klimatyzacja naturalna Seeley jest optymalna: energooszczędna, ekonomiczna, trwała, przyjazna środowisku i prozdrowotna.

Chłodzenie wyparne wykorzystuje naturalną zasadę wyparowania wody dla obniżenia temperatury środowiska. Rozwiązanie to wymaga niewielkiego nakładu energii, co przyczynia się do radykalnego obniżenia kosztów klimatyzacji.

Poniższy schemat ilustruje działanie klimatyzacji wyparnej (ewaporacyjnej) w pomieszczeniach przemysłowych:

klimatyzacja schemat
 • Gorące powietrze z zewnątrz jest pobierane przez wydajny i cichy wentylator.
 • Powietrze przechodzi przez nasiąkniętą wodą wkładkę chłodzącą Mini-Cell Chillcel®
 • Woda pochłania ciepło w procesie naturalnego parowania – wytwarzane jest chłodne, świeże powietrze.
 • Efektywność i wydajność chłodnicza rosną wraz ze wzrostem temperatury – im wyższa temperatura na zewnątrz, tym niższa temperatura w chłodzonym pomieszczeniu. Wydatek chłodniczy zapewnia wartość Δt w granicach 8-12ºC (średnia Δt = 10ºC).
  klimatyzator wyparny - schemat

  Zrównoważony przepływ zapewnia najwyższą wydajność parowania i chłodzenia, a kluczem do skutecznego chłodzenia wyparnego jest zapewnienie optymalnego nasycenia wodą wkładek chłodzących przez cały czas pracy.
  To co wyróżnia urządzenia Seeley od każdej innej marki klimatyzatorów wyparnych, to nie zapychający się system dystrybucji wody.

  Jedynymi elektrycznymi urządzeniami w klimatyzatorze Seeley są wentylator i niewielka pompa wodna. Chłodzenie naturalne zużywa do 87% mniej energii niż w przypadku konwencjonalnej klimatyzacji. Zapewnia 100% świeżego powietrza zewnętrznego (bez recyrkulacji), a do chłodzenia zamiast syntetycznych, chemicznych czynników chłodniczych (CFC, HFC i HCFC) wykorzystuje czystą wodę. Nie powoduje emisji zanieczyszczeń, a zużycie wody jest umiarkowane. Zalety te sprawiają, iż naturalna klimatyzacja jest najlepszym rozwiązaniem dla firm: tworząc przyjemne środowisko pracy, można zmaksymalizować produktywność przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów.

  Chillcel core

  Wkładki chłodzące Mini-Cell Chillcel®

  Wybór naturalnej klimatyzacji wyparnej to zyski, niespotykane w innych technologiach klimatyzacyjnych:

  • koszty eksploatacji nawet do 87% niższe niż w przypadku klimatyzacji konwencjonalnej,
  • technologia ekologiczna,
  • brak niebezpiecznych, chemicznych czynników chłodniczych (do chłodzenia używana jest wyłącznie woda),
  • 100% świeżego powietrza, bez recyrkulacji – zmniejsza ryzyko syndromu „chorego budynku”,
  • redukuje bakterie i patogeny (brak zagrożenia bakterią Legionelli),
  • łatwa instalacja i konserwacja,
  • australijska jakość i międzynarodowe wsparcie techniczne.

  Skontaktuj się z naszym konsultantem

  Kontakt i konsultacje z naszym przedstawicielem pomogą w wyborze najlepszych rozwiązań, dopasowanych do Państwa potrzeb.
  Warto zapoznać się z oszczędnościami, które zapewnia technologia wyparna!

  INSTALACJI NA ŚWIECIE
  0
  Instalacji w Polsce
  0
  LAT W POLSCE